eSIM Costa Rica – mobiel internet voor je reis
Costa Rica

eSIM Costa Rica

Costa Rica eSIM vanaf 3,95€ op de netwerken van Claro en Liberty: prepaid databundels zonder contract of registratie, via QR-code geactiveerd en online vanaf het moment dat je landt in San José.

7 tot 30 dagen geldigheid
Geschikt voor iPhone en Android
Hotspot inbegrepen voor je laptop
Geld-terug-garantie
Veilige betaling
1GB
Geldig voor 7 Dagen
4,94€ 3,95€
3GB
Geldig voor 30 Dagen
12,44€ 9,95€
Populair
5GB
Geldig voor 30 Dagen
21,19€ 16,95€
10GB
Geldig voor 30 Dagen
36,19€ 28,95€

Jouw Selectie

Costa Rica eSIM-
NetwerkClaro, Liberty
Looptijd-
Totaal-

De looptijd start pas bij de eerste verbinding op je bestemming — je kunt vandaag kopen en over drie weken vertrekken.

VISA Pay G Pay PayPal
4.67771 beoordelingen
-

Hoe werkt Simbye eSIM voor Costa Rica?

Verbonden in minder dan 2 minuten

1

Begin gewoon thuis

Na het afrekenen, krijg je direct een e-mail met een link. Eén tik en het is voor elkaar — de eSIM komt naast je gewone simkaart in je telefoon te staan. Hij verbruikt nog niets, dus regel dit rustig thuis, ruim voordat je naar Midden-Amerika vliegt.

2

Aanzetten zodra je landt

In San José, Liberia of Tamarindo zet je voor de Simbye-lijn één instelling aan: dataroaming. Je telefoon zoekt daarna zelf het beste van de twee lokale netwerken uit, dus jij hoeft niets te kiezen. Je eigen simkaart blijft er gewoon naast zitten.

3

Bereikbaar blijven en bijladen

Doordat je eigen simkaart blijft zitten, mis je geen oproep of bericht op je vertrouwde nummer. Meer data nodig tijdens je rondreis? Dat regel je met een paar tikken in de app, zonder iets opnieuw in te stellen. Zo houd je onderweg je nummer én je internet bij de hand.

Apparaat Compatibiliteit Controleren

Zorg ervoor dat je apparaat eSIM ondersteunt voordat je koopt

Op welke netwerken zit je in Costa Rica?

Je telefoon neemt het Costa Ricaanse netwerk dat je het best bereikt op de plek waar je staat — Claro of Liberty.

De Simbye eSIM gebruikt 2 netwerken in Costa Rica: Claro · Liberty.

Claro
80Mbit/sDownload
21Mbit/sUpload
43msReactietijd
Liberty
24Mbit/sDownload
11Mbit/sUpload
40msReactietijd

Bron: nPerf-gemiddelden, 01.04.2025 – 31.03.2026.

Je zit hier niet vast aan één provider. De lijn leest zowel Claro als Liberty en blijft hangen op degene die jouw hoek van het land daadwerkelijk bereikt. Land je op Juan Santamaría bij San José of op Daniel Oduber in Liberia, dan is de telefoon meestal aangemeld voordat je je koffer hebt, wat handig is als de shuttlechauffeur belt. Er hoeft niets ingesteld te worden: geen APN, geen profiel om te kiezen, geen app die eerst open moet. Staar je toch naar een leeg streepje, zet de telefoon dan ongeveer tien seconden in vliegtuigmodus en laat hem opnieuw zoeken. Verandert dat niets, zet dan de automatische netwerkkeuze uit en kies het andere Costa Ricaanse netwerk met de hand.

San José, Liberia, Alajuela en de hele Valle Central zijn solide, en de toeristische ruggengraat houdt stand: La Fortuna onder de Arenal, het dorp Monteverde, Manuel Antonio, Jacó, Tamarindo, Nosara, Santa Teresa en Puerto Viejo. Daarna valt het snel weg. Het schiereiland Osa is het echte gat — in Corcovado en rond Drake Bay ga je uit van niets, en de boot vanaf Sierpe is de hele weg stil. Met de kanalen van Tortuguero is het net zo zodra je het dorp achter je laat. Hoogte en bos doen de rest: de nevelwoudpaden boven Monteverde, de klim naar de Chirripó en de pas over de Cerro de la Muerte op Ruta 2 vallen allemaal uit. Waar het ene netwerk niets heeft, houdt het andere het vaak nog wel — zet de automatische keuze uit en kies het handmatig.

eSIM of een lokale simkaart in Costa Rica?

De eSIM scheelt je de rij bij aankomst: online op Juan Santamaría of Liberia terwijl je koffer nog onderweg is, zonder paspoort aan een balie. Het enige voordeel van de lokale simkaart is een Costa Ricaans nummer.

Simbye eSIM
Tijd tot eerste streepje
Aangemeld voor je je koffer hebt, terwijl de shuttlechauffeur belt.
ID aan de balie
Niets geregistreerd in Costa Rica; geen paspoort getoond, geen formulier getekend.
Waar je hem ophaalt
Thuis geïnstalleerd vanuit de mail, dagen voor je vlucht vertrekt.
Betalen
Kaartbetaling in je eigen valuta, geregeld voor je reist.
Je dagelijkse nummer
Je vaste nummer blijft actief voor WhatsApp, banken en berichten van je vliegmaatschappij.
Meer data krijgen
Bijgeladen in de app, desnoods vanaf een strand in Guanacaste.
Bereik
Leest Claro en Liberty en houdt de sterkste.
Costa Ricaans nummer
Geen lokaal nummer — alleen data, al gaan WhatsApp-gesprekken gewoon door.
Lokale simkaart
Tijd tot eerste streepje
Na de rij bij de stand in de aankomsthal, die 's avonds dicht kan zijn.
ID aan de balie
Reken erop dat je je paspoort toont als de lokale lijn wordt opgezet.
Waar je hem ophaalt
Stands op de luchthaven, winkels van Claro in de stad.
Betalen
Colones of dollars contant, en kleine biljetten helpen aan de balie.
Je dagelijkse nummer
Je nummer valt stil zodra de lokale simkaart erin gaat.
Meer data krijgen
Recargas bij supermarkten en pulperías, meestal uitgelegd in het Spaans.
Bereik
Maar één netwerk, dus een dood dal blijft de hele week dood.
Costa Ricaans nummer
Een +506-nummer voor hotels, touroperators en taxichauffeurs.
Tijd tot eerste streepje
Aangemeld voor je je koffer hebt, terwijl de shuttlechauffeur belt.
Na de rij bij de stand in de aankomsthal, die 's avonds dicht kan zijn.
ID aan de balie
Niets geregistreerd in Costa Rica; geen paspoort getoond, geen formulier getekend.
Reken erop dat je je paspoort toont als de lokale lijn wordt opgezet.
Waar je hem ophaalt
Thuis geïnstalleerd vanuit de mail, dagen voor je vlucht vertrekt.
Stands op de luchthaven, winkels van Claro in de stad.
Betalen
Kaartbetaling in je eigen valuta, geregeld voor je reist.
Colones of dollars contant, en kleine biljetten helpen aan de balie.
Je dagelijkse nummer
Je vaste nummer blijft actief voor WhatsApp, banken en berichten van je vliegmaatschappij.
Je nummer valt stil zodra de lokale simkaart erin gaat.
Meer data krijgen
Bijgeladen in de app, desnoods vanaf een strand in Guanacaste.
Recargas bij supermarkten en pulperías, meestal uitgelegd in het Spaans.
Bereik
Leest Claro en Liberty en houdt de sterkste.
Maar één netwerk, dus een dood dal blijft de hele week dood.
Costa Ricaans nummer
Geen lokaal nummer — alleen data, al gaan WhatsApp-gesprekken gewoon door.
Een +506-nummer voor hotels, touroperators en taxichauffeurs.

Hoeveel data heb je nodig in Costa Rica?

Zodat je het kunt uitrekenen in plaats van gokken: hoeveel een uur kost in de apps die je op vakantie echt gebruikt.

Gewoon bereikbaar blijven

1–3 GB

Berichten, af en toe de kaart, mail checken. De rest gaat via de wifi van het hotel.

3 GB is ruim voldoende

Een gewone vakantie

5–10 GB

Navigeren, social media, foto's uploaden, 's avonds een paar video's.

10 GB is de veilige keuze

Veel op pad, of laptop mee

Vanaf 20 GB

's Avonds streamen, videobellen met thuis, een laptop of tablet online houden via je telefoon.

10 GB

Dataverbruik per uur

WhatsApp
ongeveer 30 MB per uur
tijdens een gesprek — berichten kosten bijna niets
Google Maps
2–5 MB per uur
navigeren zonder satellietweergave
Spotify
40–70 MB per uur
afhankelijk van de geluidskwaliteit die je instelt
Web en e-mail
60–240 MB per uur
nieuwssites, mail, zoeken
Instagram
400–600 MB per uur
door de feed scrollen
TikTok
840 MB – 1 GB per uur
video's spelen achter elkaar door
YouTube
0.5 – 1.5 GB per uur
afhankelijk van de beeldkwaliteit
Netflix
tot 3 GB per uur
in HD. Met "databesparing" ongeveer 170 MB

De cijfers voor Netflix en Spotify komen van de aanbieders zelf (Netflix Help Center, Spotify Support, opgehaald op 28 aug. 2026). De rest zijn schattingen van netwerkaanbieders (o2, Vodafone, EE) en variëren met de beeldkwaliteit en de ontvangst.

Wat kost een eSIM in Costa Rica?

Simbye biedt 4 bundels in Costa Rica van €3,95 tot €28,95 — prepaid, zonder contract.

De bundels in Costa Rica lopen van 1 GB tot 10 GB.

De geldigheid loopt van 7 tot 30 dagen en start bij je eerste verbinding in Costa Rica.

vanaf €3,95

4 bundels · 7–30 dagen

  • 1 GB €3,95 7 dagen €0,56 per reisdag
  • 3 GB €9,95 30 dagen €0,33 per reisdag
  • 5 GB €16,95 30 dagen €0,56 per reisdag
  • 10 GB €28,95 30 dagen €0,96 per reisdag

Goed om te weten

Netwerken
Claro + Liberty Costa Rica
Instellen
Een link in je mail of de QR-code — één tik is genoeg
Netwerktechniek
4G/LTE — en 5G waar het netwerk dat al biedt
APN en instellingen
Niets in te stellen. De eSIM neemt alles mee
Hotspot
Toegestaan — voor een laptop, tablet of reisgenoot
Data bijkopen
Op elk moment bijladen, zonder alles opnieuw in te stellen
Bellen en sms'en
Niet inbegrepen — WhatsApp-gesprekken lopen via de data
Je eigen nummer
Blijft in de telefoon en blijft bereikbaar
Contract
Geen. De bundel stopt vanzelf
Goed om te weten
Roaming via je eigen abonnement wordt hier doorberekend — deze eSIM is prepaid, dus er komt achteraf niets bij

Veelgestelde vragen over Costa Rica eSIM

Data, bellen, echte telefoonnummers, opwaarderen en installatie — alles wat je moet weten voordat je een Simbye eSIM koopt.